Stockholms Kyokushin Karate
Kalligrafi
Tävlingsframgångar                              bilder
Kata dam & herr klass (RM, SM, EM)
1984 SM i kata lag herrar 2:a
1987 RM Marie Edstav 1:a
1992 RM Camilla Wigarthsson 1:a  
   RM Thomas Wolf 2:a
    RM Göran Mohlin 3:a
1993 RM Thomas Wolf 2:a
2001 RM Lukas Boubekuer 3:a
2003 RM Lotta Kronåker 1:a
    EM Lotta Kronåker 2:a
2004 RM Lotta Kronåker 1:a
  EM Lotta Kronåker 2:a
   RM Maj-Britt Michailoff 2:a
   RM Niklas Lundgren 1:a
2005 EM  Lotta Kronåker 1:a 
Internationella Tävlingar 
2017 U22 i Polen Ali Hayder 2:a MV
2017 Branko Bosnjak Memorial Ali Hayder 2:a MV
2017 Branko Bosnjak Memorial Cecilia Wallin 3:a LV
2017 Branko Bosnjak Memorial Stefan Chervenkov 2:a LV
2016 Swedish Open Stefan Chervenkov 2:a LV
2015 Danish Open Cecilia Wallin 1:a LV
2014 Dutch Open knockdown Stefan Chervenkov 1:a LV
2013 Danish Open knockdown Stefan Chervenkov 1:a LV + Best fighter
2013 Kyokushin Nordic Challenge (novice knockdown) Oktay Aliyev 1:a TV
2013 Kyokushin Nordic Challenge (novice knockdown) Maher Bahjat 1:a MV
2013 Kyokushin Nordic Challenge (novice knockdown) Stefan Chervenkov 1:a LV
2012 Kyokushin Nordic Challenge (novice knockdown) Maher Bahjat 1:a MV fullkontakt
2007 Kyokushin Open Norge Wanessa Lassarp 1:a fullkontakt
1:a semikontakt
2006 Swedish Open Lukas Boubekeur 4:a MV
2006 French Open Viktor Wahlström 1:a novice class MV
2006 French Open Johan Dahlin 1:a novice class LV
Best Fighter pris
2006 French Open Maria Fitkin 2:a TV, Best Fighter pris
2006 French Open Wanessa Lassarp 3:a LV
2005 Norwegian Open Maria Fitkin 1:a fullkontakt,
Best Fighter pris
2005 EM Maria Fitkin 5:a TV
2005 Norwegian Open Wanessa Lassarp 1:a semi-kontakt
2004 Welsh Open Maria Fitkin 1:a Öppen klass
2004  Welsh Open Lukas Boubekeur 3:a MV
1999 Welsh Open Oscar Otteborn 1:a MV
1999 Danish Open Oscar Otteborn 1:a MV
1997 VM Susanne Annesdotter 5:a
1994 EM Göran Mohlin 3:a MV
1993 Danish Open Oscar Otteborn 1:a MV
1993 Welsh Open Oscar Otteborn 1:a MV
1993    EM Susanne Annesdotter 3:a
1992 Welsh Open Göran Mohlin 1:a MV
1992 British Open Göran Mohlin 3:a MV
1992   British Open - Clicker Camilla Wigarthsson 1:a TV
1992 EM - Clicker Miriam Draxler 1:a
1992   EM - Clicker Camilla Wigarthsson 3:a
1985 Nordiska Mästerskapen Flavio Donatello 2:a LV
1984 Nordiska Mästerskapen Flavio Donatello 1: LV
1984 Nordiska Mästersk. i Lag Flavio Donatello,.. 3:a
  VM i lag Flavio Donatello,.. 2:a
1983 Nordia Cup Medi Elaffi 1:a LV
1983 Nordia Cup Flavio Danatello 1:a MV
  EM Flavio Donatello 3:a LV
  EM i lag Flavio Donatello,.. 3:a
  Nordiska Mästerskapen Marie Edstav 3:a LV
  Nordiska Mästerskapen Håkan Nygren 2.a TV
1982 Australian Open Hans Lundgren 1:a TV
  EM (WUKO) Håkan Nygren 2:a TV
1981 British Open Hans Lundgren 1:a TV
   Nordiska Mästerskapen Håkan Nygren 1:a TV
  Nordiska Mästerskapen Ronald Bengtsson 1:a LV
  Nordiska Mästerskapen Flavio Donatello 3:a LV
  EM för klubblag Håkan Nygren, Conny Söderberg, Ronald Bengtsson, Flavio Donatello, Stephen Jones 2:a
1980 British Open Hans Lundgren 1:a TV
    Nordiska Mästerskapen Håkan Nygren 1:a TV
1978 EM (alla stilar) Håkan Nygren 3:a öppen klass
  Osaka Cup i Hamburg Stephen Jones 1:a LV
  Osaka Cup i Hamburg Roger Olofsson 3:a LV
   Osaka Cup i Hamburg Håkan Nygren 1:a TV
  Helsinki International Open Ronald Bengtsson 1:a LV
  Helsinki International Open Roger Olofsson 3:a LV
    Helsinki International Open Håkan Nygren 1:a TV
1976 EM Brian Fitkin 1:a TV
   EM i Lag Brian Fitkin,.. 1:a
1975 EM Junior Håkan Nygren 2:a TV
   VM i Lag Brian Fitkin,.. 1:a
1974 EM Brian Fitkin 3:a TV
1973 EM Brian Fitkin 3:a TV
1968 Open English Champs Ind. Brian Fitkin 1:a
  Open English Champs Team Brian Fitkin,.. 1:a
1967 EM i Lag Brian Fitkin,.. 1:a
   British Open Team Brian Fitkin,.. 2:a
  Open British Champ. Ind. Brian Fitkin 1:a
1966 British Open Brian Fitkin 2:a

Riksmästerskap Individuellt
1978 Roger Olofsson 1:a LV
  Conny Söderberg 2:a LV
  Ingemar Widgren 3:a LV
  Mårten Åström 1:a TV
  Sadok Kouka 2:a TV
    Luisa Bicho 2:a öppen klass
1979 Ronald Bengtsson 1:a MV
     Conny Söderberg 2:a MV
    Robert Levin 3:a MV
     Stephen Jones 1:a LV
    Alan Gamble 2:a LV
  Lena Ritter 2:a öppen klass
1980 Flavio Donatello 2:a MV
1981 Hans Lundgren 1:a TV
  Siggi Macintosh 2:a TV
  Stephen Jones 1:a LV
  Katrin Öberg 2:a öppen klass
  Marie Edstav 3:a öppen klass
1983 Medi Elaffi 1:a LV
   Kurt Pettersson 1:a TV
  Sadok Kouka 3:a TV
1985 Flavio Donatello 1:a LV
1992 Göran Mohlin 1:a öppen klass
   Oscar Otteborn 3:a öppen klass
1992
Clicker
Miriam Draxler
Kristina Georgsdotter
Camilla Wigarthsson
1:a LV
1:a TV
3:a TV
1992
Clicker
Robert Archer
Tomas Wolf
1:a LV
2:a LV
1993 Saku Heikkilä 3:a TV
1993
Clicker
Thomas Wolf 1:a
1995 Saku Heikkilä 1:a MV
1996 Kristina Georgsdotter 1:a öppen klass
1998 Susanne Annesdotter 2:a TV
2000 Oscar Otteborn 1:a MV
   Xerxes Malekani 3:a MV
2001 Lukas Boubekeur 1:a LV
   Carin Hult 1:a Öppen klass
   Åsa Arctaedius 3:a Öppen Klass
2004 Lukas Boubekuer 3:a MV
   Eleonor Jansson 3:a LV
2007 Maria Fitkin 2:a TV
2009 Karin Airaksinen 1:a TV
2009 Ahmad Farzad 1:a TV
2009 Anders Nordh 3:a TV
2010 Karin Airaksinen 3:a TV
2013 Lisa Svedestedt 1:a LV
2013 Jessica Struwe 2:a TV
2013 Karin Airaksinen 1:a TV
2013 Oktay Aliyev 1:a TV
2013 Peter Benisch 3:a MV
2014 Stefan Chervenkov 1:a LV
2014 Maher Bahjat 3:a MV
2014 Oktay Aliyev 2:a TV
2014 Johanna Rapp 2:a MV
2015 Stefan Chervenkov 1:a LV
2015 Oktay Aliyev 2:a TV
2015 Johanna Rapp 2:a LV
2015 Cecilia Wallin 1:a LV
2016 Ali Hayder 2:a LV
2017 Ali Hayder 1:a -75 kg
2017 Viktor Bladholm 3:a +85 kg
2017 Maria Vasilevskaya 3:a LV
2017 Cecilia Wallin 2:a LV

Riksmästerskap i Lag   
1978 Håkan Nygren, Conny Söderberg, Ronald Bengtsson, Siggi Macintosh, Stephen Jones, Mårten Åström 1:a
1979 Håkan Nygren, Conny Söderberg, Ronald Bengtsson, Siggi Macintosh, Stephen Jones, Mårten Åström 1:a
1980 Håkan Nygren, Roger Olofsson, Flavio Donatello, Hans Lundgren, Tom Nyman 1:a
1981 Håkan Nygren, Conny Söderberg, Roger Olofsson, Siggi Macintosh, Stephen Jones 1:a
1988
Clicker
  2:a
1989
Clicker
  2:a
1990
Clicker
Kristina Georgsdotter, Lena Ritter, Denise... 1:a
1990
Clicker
Robert Archer, Thomas Rasmussen, Medhani Bekeret, Peter Juman 2:a
1991
Clicker
Robert Archer, Medhanie Bekeret, Jerome Hallard, Göran Mohlin, Peter Juman 3:a
1992 Göran Mohlin, Saku Heikälä, Niklas Wahlgren 1:a
1992
Clicker
Robert Archer, Kaplan Keski, Thomas Rasmussen, Medhani Bekeret, Thomas Wolf 2:a
1992
Clicker
Miriam Draxler, Camilla Wigarthsson, Kristina Georgsdotter 1:a
1993
Clicker
Robert Archer, Thomas Rasmussen, Thomas Wolf 2:a
2001 Oscar Otteborn, Xerxes Malekani, Lukas Boubekeur 1:a
2001 Carin Hult, Jenny Stålberg, Åsa Arctaedius 3:a
2002 Carin Hult, Anna Sohlberg, Maria Fitkin 1:a
2003 Eleonor Jansson, Anna Sohlberg, Maria Fitkin 2:a
2004 Lukas Boubekeur, Xerxes Malekani, Fredrik Sannerhult, Viktor Wahlström 1:a
2004  Eleonor Jansson, Maria Fitkin, Linda Johansson 2:a
2005 Lukas Boubekeur, Robin Steenie, Viktor Wahlström, Johan Dahlin 1:a
2005 Maria Fitkin, Wanessa Lassarp, Diana Velevska 2:a
2012 Stefan Chervenkov, Maher Bahjat, Oktay Aliyev, Björn Sjöblom 2:a
2013 Stefan Chervenkov, Maher bahjat, Oktay Aliyev, Peter Benish 1:a

Riksmästerskap för Juniorer (16-18 år) och Kadetter (13-15 år)
2002 Robin Steenie 1:a TV
  Johan Dahlin 1:a LV
2003 Robin Steenie 1:a TV
  Johan Dahlin 2:a LV
2005 Samira Bourraman 2:a LV
2013 Risa Goto 1:a kadett 50-55 kg, 2:a kata C
2013 Strahinja Vavan 3:a kadett 50-55 kg, 1:a kata C
2013 Carl Rudling 3:a kadett 55-60 kg

Kyokushin Öppna (fullkontakt)
2007 Wanessa Lassarp 1:a LV
2009 Karin Airaksinen 2:a TV
2009 Aldo Castro 2:a LV

SM Individuellt WKF (alla stilar)
1975 Håkan Nygren 1:a TV
  Tino Hammarhult 2:a TV
1975 Roger Olofsson 3:a LV
1976 Håkan Nygren 1:a TV + Öppen klass
  Tino Hammarhult 3:a TV + 3:a Öppen klass
1977 Håkan Nygren 1:a TV + Öppen klass
1978 Håkan Nygren 1:a Öppen Klass
  Roger Olofsson 1:a LV
  Conny Söderberg 3:a LV
  Stephen Jones 2:a MV
  Mårten Åström 2:a TV
Junior Ronald Bengtsson 1:a LV, 3:a öppen klass
1979 Håkan Nygren 1:a TV + Öppen klass
1980 Håkan Nygren 1:a TV
1981 Flavio Donatello 2:a LV
1981 Roland Hedlund 2:a TV Budo Cup
1982 Flavio Donatello 1:a LV
1982 Roland Hedlund 1:a öppen klass Junior SM
1982 Roland Hedlund 2:a +75 kg Junior SM
1983 Flavio Donatello 3:a LV
1984 Flavio Donatello 2:a LV
1985 Flavio Donatello 1:a LV
1988 Thomas Wolf 3:a LV
1992 Kristina Georgsdotter 1:a TV

SM i Lag (WKF - alla stilar)
1977 Conny Söderberg, Håkan Nygren, Roger Olofsson, Siggi Macintosh, Bernt Andersson, Richard Kane, Stephen Jones 1:a
1978 Conny Söderberg, Håkan Nygren, Roger Plofsson, Stephen Jones, Ronald Bengtsson 2:a
1979 Conny Söderberg, Håkan Nygren, Roger Olofsson, Siggi Macintosh, Ronald bengtsson, Stephen Jones, Mårten Åström 3:a
1980 Conny Söderberg, Håkan Nygren, Roger Olofsson, Ronald Bengtsson, Siggi Macintosh, Stephen Jones 1:a
1981 Conny Söderberg, Håkan Nygren, Roger Olofsson, Ronald Bengtsson, Siggi Macintosh, Stephen Jones 2:a
1983   2:a
1992 Camilla Wigarthsson, Miriam Draxler, Kristina Georgsdotter 1:a

1st Shokai Cup 2006
Herrar Lättvikt:
1:a Stefan Tangen, Stockholms Kyokushin
2:a Oscar Isaksson, Banzai
3:a Alexander Siskov, Örebro Karate

Herrar Mellanvikt:
1:a Alexis Croazie, Stockholms Kyokushin
2:a Magnus Lindh, Sundsvall
3:a Tobias Backelin, Kristinehamn

Herrar Tungvikt:
1:a Simon Påhlsson, Lund
2:a Stefan Wennerström, Stockholms Kyokushin
3:a Per Wahlström, Uppsala

Damer Lättvikt:
1:a Marilyn Karlsson, Umeå
2:a Anna-Karin Gray, Stockholms Kyokushin
3:a Victoria Sundström, Banzai

Damer Tungvikt:
1:a Linette Laggren, Söråker
2:a Natalie Hajas, Lund
3:a Pia Rönnqvist, Banzai

Utmärkelsepris herrar: Alexander Siskov, Örebro Karate
Utmärkelsepris damer: Therese Nielsen, Gävle
Shokai Cup 2007
Herrar Lättvikt:
1:a Kenneth karlsson, Banzai
2:a Robert Börjesson, Stockholms Kyokushin
3:a Ishaq Mahmob, Stockholms Kyokushin

Herrar Mellanvikt:
1:a Stefan Tangen, Stockholms Kyokushin
2:a Daniel Infante Gomez, Stockholms Kyokushin
3:a Pelle Axelsson, Linköpings Budoklubb

Herrar Tungvikt:
1:a Steffan Wennerström, Stockholms Kyokushin
2:a Anders Nordh, Stockholms Kyokushin
3:a Fredrik Johansson, Göteborg karate kai

Damer Lättvikt:
1:a Anna-Karin Gray, Stockholms Kyokushin
2:a Elin Herlitz, Oyama
3:a Milda Norkute, Linköpings kyokushin

Damer Tungvikt:
1:a Linette Laggren, Söråker
2:a Jenny Sandersson, Keiko
3:a Karin Persson, Stockholms Kyokushin

Utmärkelsepris herrar: Robert Börjesson, Stockholms Kyokushin karate
Utmärkelsepris damer: Jenny Sandersson, Keiko
Shokai Cup 2008
Herrar Lättvikt:
1:a Fredrik Ivestig, Banzai
2:a Robin Halemark, Banzai
3:a Christoffer Blomqvist, Uppsala kyokushin

Herrar Mellanvikt:
1:a Alex Lindahl, Linköping Kyokushin
2:a Pelle Axelsson, Linköping Budoklubb
3:a Stefan Tangen, Stockholms Kyokushin

Herrar Tungvikt:
1:a Anders Nord, Stockholms Kyokushin
2:a Kristoffer Fagerstedt, Stockholms Kyokushin
3:a Karl-Johan Andrén, Uppsala kyokushin

Damer Lättvikt:
1:a Anna Söderlind, Sundsvall
2:a Samira Bourraman, Stockholms Kyokushin

Damer Öppen klass:
1:a Victoria Boethius, Stockholms Kyokushin
2:a Anna Söderlind, Sundsvall
3:a Samira Bourraman, Stockholms Kyokushin

Utmärkelsepris: Fredrik Ivestig, Banzai
Shokai Cup 2009
Herrar Lättvikt:
1:a Aldo Castro, Stockholms Kyokushin
2:a Fredrik Ivestig, Banzai
3:a Tay Tran, Lunds Kyokushin

Herrar Mellanvikt:
1:a Stefan Tangen, Stockholms Kyokushin
2:a Markus Simonsson, Banzai
3:a Oscar Bertilsson, Linköpings Budoklubb

Herrar Tungvikt:
1:a Joakim Eriksson, Banzai
2:a Kristoffer Fagerstedt, Stockholms Kyokushin
3:a Thomas Valentin, Örebro Karate

Damer Lättvikt:
1:a Maria Karakostova, Banzai
2:a Karin Jonsson, Sundsvall
3:a Anna Ljung, Umeå Kyokushin

Damer Tungvikt:
1:a Karin Airaksinen, Stockholms Kyokushin
2:a Victoria Boethius, Stockholms Kyokushin
3:a Jenny Ohlzon, Stockholms Kyokushin

Utmärkelsepris herrar: Mats Eriksson, Uppsala
Utmärkelsepris damer: Karin Jonsson, Sundsvall
Shokai Cup 2010
Herrar lättvikt:
1:a Michail Bui Kristinehamn Kyokushin Karate-Do
2:a Alexander Sandelin Umeå Karateklubb
3:a Eric Fagerberg Örebro Karateförening

Herrar mellanvikt:
1:a Maher Bahjad Stockholms Kyokushin Karate
2:a Stefan Balatresi Keiko
3:a Henric Carlsson Torp Lidköping Kyokushin Karateklubb

Herrar tungvikt:
1:a Daniel Juhari IF Lunds Karate Kyokushinkai
2:a Simon Eriksson KFUM Uppsala Kyokushin
3:a Per Molund KFUM Uppsala Kyokushin

Damer lättvikt:
1:a Dina Kjajic Keiko
2:a Johanna Rapp Keiko
3:a Helena Israelsson Örebro Karateförening

Bästa fighter herrar: Stefan Balatresi, Keiko
Bästa fighter damer: Dina Kjajic, Keiko
Shokai Cup 2011
Damer lättvikt:
1 Cicci Feinstein, Uppsala Kyokushin Karate
2 Erika Lagström, Umeå Karate Klubb
3 Susanne Johansson, Bollebygd Budo Kai

Damer tungvikt:
1 Anna Nordlander, Mjölby Budoklubb
2 Matilda Grahm, IF Lund Kyokushinkai
3 Sara Andersson, Kungälv Karate Kyokushin

Herrar lättvikt
1 Georgij Sorokin, Sundsvalls Budoklubb
2 Samir Gashi, Kungälv Karate Kyokushin
3 Alexander Sandelin, Umeå Karate Klubb

Herrar mellanvikt:
1 Oktay Aliyev, Sundsvalls Budoklubb
2 Stefan Tangen, Stockholms Kyokushin Karate
3 Carl Tobias, Kungälv Karate Kyokushin

Herrar tungvikt:
1 Daniel Johari, IF Lund Karate Kyokushinkai
2 Simon Eriksson, Uppsala Kyokushin Karate
3 Björn Sjöblom, Stockholms Kyokushin Karate

Herrar supertungvikt:
1 Joel Andersson, Skellefteå Karate Klubb
2 David Andresen, Bollebygd Budo Kai
3 Johan Georgij, Kungälv Karate Kyokushin Utmärkelsepris:

Utmärkelsepris damer: Eva Fagerstedt, Stockholms Kyokushin Karate
Utmärkelsepris herrar: Samir Gashi, Kungälv Karate Kyokushin
Shokai Cup 2012:
Damer lättvikt:
1. Ariam Aguilera Pradenas, IF Lunds Karate Kyokushinkai
2. Elin Orrenius, Mjölby Budoklubb
3. Sara Edsberger, Kungälv Kyokushin Karate

Damer tungvikt:
1. Jenny Dahlbert, Keiko karate Sällskap
2. Ulrika Ringström, Kungälv Kyokushin Karate
3. Fanny Själinder, IF Kiruna Karate

Herrar lättvikt:
1. Ala Farran, Östersunds budo kai
2. Allan Ahlgren, Uppsala Kyokushin karate
3. Erik Magnusson, Banzai Karate Kai

Herrar mellanvikt:
1. Johannes Asp, Mjölby Budoklubb
2. Adam Pettersson, Mjölby Budoklubb
3. Linus Hagert Malm, Mjölby Budoklubb

Herrar tungvikt:
1. Stefan Lindholm, Stockholms Kyokushin
2. Oktay Aliyev, Stockholms Kyokushin Karate
3. Gunnar Hammar, Uppsala Kyokushin karate

Herrar supertungvikt:
1. Sebastian Eriksson, Uppsala Kyokushin Karate
2. Anders Carlsson, Uppsala Kyokushin Karate
3. Daniel Nicklasson, Banzai Karate Kai

Utmärkelsepris herrar: Ala Farran, Östersunds budo kai
Utmärkelsepris damer: Lisa Svedestedt, Stockholms Kyokushin Karate
Shokai Cup 2013
Damer lättvikt
1 Lisa Svedestedt, Stockholms Kyokushin
2 Lena öierstedt, Oyama karate kai

Damer mellanvikt:
1 Jessica Struwe, Stockholms Kyokushin
2 Slavica Lukic, Oyama karate kai
3 Birgitta Svensson, mjölby budoklubb

Damer tungvikt:
1 Vicky Roos Klasson, Huskvarna Kyokushin
2 Towe Rylander, Mjölby Budoklubb

1 Tobias Andersson, IF gotlands kyokushin
2 David Normark, Örebro karateförening
3 Martin Englund, IF Lunds Kyokushin

Herrar mellanvikt:
1 Adam Petersson, Mjölby Budoklubb
2 Linus Hagert Malm, Mjölby Budoklubb
3 Aram Ebrahimi Vatman, Uppsala Kyokushin

Herrar tungvikt:
1 Stefan Lindholm, Stockholms Kyokushin
2 Daniel Andersson, Huskvarna Kyokushin
3 Tim Holst, Stockholms Kyokushin

Herrar supertungvikt:
1 Björn Sjöblom, Stockholms Kyokushin
2 Mattias Milleström, Huskvarna Kyokushin

Bästa fightingspirit: Peter Karlsson, Huskvarna Kyokushin
Bästa teknik: Adam Petersson, Mjölby Budoklubb
Bästa fightingspirit: Ida Djärf, Huskvarna Kyokushin
Bästa teknik: Slavica Lukic, Oyama karate kai
Shokai Cup 2014
Damer -65kg
1:a Sarah Edsberger Kungälv Kyokushin Karate
2.a Maria Vasilevskaya, Linköpings budoklubb
3:a Emma Smith Andersson, Göteborgs karate kai

Damer +65kg
1:a Liza Chashchyna, Stockholms Kyokushin karate
2:a Moa Jensen, Kungälv Kyokushin karate
3:a Maja Svanberg, Stockholms Kyokuhsin karate

Herrar -70kg
1:a Örjan Forsberg, Stockholms Kyokushin Karate
2:a Paul Ulvros, Keiko karatesällskap
3:a Andreas Larsson, Uppsala kyokushin karate

Herrar -80kg
1:a Josef Högberg, Linköpings budoklubb
2:a Aram Ebrahimi, Uppsala kyokushin karate
3:a Tim Segerdahl, Kristenehamn kyokushin karate-do

Herrar +80kg
1:a Adam Matsson, Bollebygds karate kai
2:a Eugenijus Vinciunas, Kungälv kyokushin karate
3:a Anders Åman, Kungälv kyokushin karate

Utmärkelsepris damer: Sara Edsberger
Utmärkelsepris herrar: Örjan Forsberg
Shokai Cup 2015
Herrar -70kg:
1:a Alexander Malm, Örebro kyokushin karateförening
2:a Johannes Lind, Uppsala Kyokushin karate
3:a Mikael Karhunen, Uppsala Kyokushin karate

Herrar -80kg:
1:a Josef Högberg, Linköpings budoklubb
2:a Tim Segerdahl, Kristinehamns kyokushin karate-do
3:a Johan Karlsson, Oyama Karate kai

Herrar -90kg:
1:a Kevin Olsson, Stockholms Kyokushin
2:a Joman Mohammed, Sundsvalls budoklubb

Herrar +90kg:
1:a Viktor Bladholm, Stockholms Kyokushin
2:a Jesper Loge, Minami Budokai
3:a Fredrik Adevåg, Keiko Fighting & fitness

Utmärkelsepris: Viktor Bladholm

Listorna är inte kompletta pga att register saknas från många tävlingar.

Upp

Stockholms Kyokushin Karate |
Vad är Kyokushin Karate? |
Tränare/Profiler |
Aktuellt |
Box n' Kick |
Barnträning |
Galleri |
Klubbshoppen |
Kontakt |
Hem