Tävlingsgalleri

Bilder från Individuella Riksmästerskapet 2013

Galleriet kommer att uppdateras under sommaren.

Swedish Open 2016
SO
Individuella Riksmästerskapet & SKK-Cup 9 maj 2015
Stefan, Kevin, Johanna, Cecilia, Viktor och Oktay

 

Individuella Riksmästerskapet 2014
Johanna och Cicci Stefan
Johanna 2:a och Cicci 3:a i mellanvikt Stefan 1:a i lättvikt
Maher Oktay
Maher 3:a i mellanvikt Oktay 2:a i tungvikt

 

Riksmästerskap i Lag och Riksmästerskap för Kadetter och Juniorer
team Team och cadetter
Herrlaget: Peter, Stefan, Oktay och Maher Carl, Strahinja, Peter, Stefan, Oktay, Maher, Artsem, Risa
Cadetter Grattis till herrlaget som tog 1:a platsen
efter många tuffa matcher!

Grattis till kadetterna (14-15 år):
Carl 3:a kumite 55-60 kg
Strahinja 1:a kata C och 3:a kumite 50-55 kg
Risa 2:a kata C och 1:a kumite 50-55 kg
Bra gjort Artsem som gick i en tyngre
viktklass än den egna för att få några matcher.
Det blev ingen pokal men mycket erfarenhet!

Carl, Strahinja, RIsa och Artsem

 

Danish Open 2013
Oktay, Stefan, Shihan Fitkin & Maher
Oktay, Stefan och Maher Tamashiwari
Stefan på pallen

 

Kyokushin Nordic Challenge 2013
Maher
Oktay, Maher och Stefan laddar Maher
Prisutdelning: Oktay, Maher och Stefan Maher, Stefan, Shihan Lloyd (coach) & Oktay
Maher, Cecilia och Stefan Liza (kameraman) Stefan, Cecilia, Oktay & Maher
Lag-RM 2012
Pokalutdelning Alla på pallen
Laget: Björn, Oktay, Maher och Stefan Laget och coachen
Kyokushin Nordic Challenge 2012 (knockdown)
Uppställning Mago och Aldo
Aldo mot Christofer Blomqvist från Uppsala Tuff match i tre ronder…
1:a matchen för Mago
2:a matchen 3;e matchen
Lycklig vinnare! Mago, Aldo och Stefan
Grattis Mago till segern i mellanvikten!
Shokai Cup 2011
Björn 3:a i -90 kg Eva – Utmärkelsepriset Stefan 2:a i -80 kg
Individuella Riksmästerskapet i Kungälv 24/4 2010
Inmarsch Uppställning
Aldo vinner sin första match och möter i andra matchen Mickael Sahlin som visar sig vara starkare och vinner matchen.
Kristoffer förlorar sin första match mot Fredrik Johansson från GKK
Karin vinner sin första match mot Sara Hägge från GKK
 
Karin förlorar sin andra match mot Sofia Bergenstråle från Skokloster Kyokushin Prispall
Shokai Cup 27/3 2010
Anna-Karin Gray Marina Björk & Isabel Salinas
Örjan kämpar hårt
Maher Bahjad Antonio Berglund
Örjan Forsberg Peter Benisch
Maher Bahjad Peter Benisch Emma Dyrén, Stockholm, 3:a TV
Maher Bahjad, Stockholm, 1:a MV Peter Benisch, Stockholm, 3:a TV Antonio Berglund, Stockholm, 3:a LV
Antonio, Peter, Maher, Shihan & Örjan
Anna-Karin, Isabel, Emma & Aldo
Pristagarna från klubben